X
تبلیغات
رایتل
کافی نت - اطلاعیه های استخدام - سایت - دانلود آهنگ
سه‌شنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1389
وام مسکن مهر و وام اشتغال زایی تعاونی

 ثبت نام وام های تعاون برای مسکن مهر و اشتغال زایی و وام ازدواج در کافی نت انجام می گیرد . داوطلبان می توانند برای ثبت نام مراجعه نمایند.

 

 

 اشتغال تعاونی

  گروه(شرکت) تعاونی مطمئن ترین گروهی است که مدیریت سرمایه و منافع حاصله در اختیار نیروی کار قرار می گیرد. یعنی نیروی کار سرمایه گذار و کارفرما همه یک گروهند!

گروه شدن در قالب تعاونی موجب میشود تصمیم گیری در اداره امور مبتنی بر خرد جمعی و آراء مساوی باشد.

درگروه تعاونی, رابطه «کارگر- کارفرما» معنا نداشته وجای خود را به رابطه یار با یار می دهد.

باتشکیل تعاونی به همرا ه یاران- توانمندیهایمان چندین برابر می گردد.

در گروه تعاونی, « احساس نیاز اعضا به استمرار شغل پر درآمد» بیشترین انگیزه را برای تقویت همکاری جمعی ونیز روزآمد کردن مستمر فعالیت های تعاونی ایجاد می کند واین انگیزه موجب افزایش بهره وری می گردد. این بهره وری به قیمت بهره کشی از نیروی کار ایجاد نمی گردد; یا لااقل نیروی کار با رغبت به آن تن می دهد!

در مرحله شکل گیری فعالیت, احساس برابری نسبت به صاحبان درآمدهای بالا در استفاده از فرصت ها به نحو بهتر وبیشتری بمن دست می دهد ; زیرا تسهیلاتی مثل دسترسی به طرح مناسب, مجوزها,زمین, منابع مالی بانکی, امکانات آموزشی وسایر امکانات سرمایه گذاری اولیه بهتر فراهم است.

در مرحله بهره بردای از فعالیت نیز, باوجود اتحادیه های تعاونی که در آنها عضو می شوم ونیز با وجود شبکه تعاونیهای تولید- توزیع ومصرف ولزوم اولویت معاملات تعاونیها با هم , دستیابی تعاونی به بازارهای داخلی و خارجی باسهولت واقتدار بیشتری همراه است.

علاوه بر مزیت های ذاتی گروه تعاونی, بدلیل حمایت های مالی دولت نظیر اعطای تسهیلات اعتباری ارزانتر ویا برخورداری از برخی معافیت ها وتخفیف های مالیاتی, بنیه مالی تعاونی بیشتر تقویت می گردد. 

 


 

مسکن مهر

بیاری خداوند متعال و بر اساس اصول 31 و 43 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران, رهنمودهای مقام معظم رهبری, قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی و سیاستهاو رویکردهای کلان دولت خدمتگزار  نهم و نیز تکلیف ایجاد شده در بند(د) تبصره 6  قانون بودجه سال 1386 وزارت تعاون بر آن شد تا از طریق ثبت نام الکترونیکی متقاضیان فاقد مسکن اقدام نموده و در قالب شرکتهای تعاونی مسکن مهر واجدین شرایط را سازماندهی نماید. اهم شرایط به قرار زیر است:

متقاضی متاهل یا سرپرست خانوار/ و افراد تحت تکفل وی فاقد مسکن یا زمین ملکی بوده و قبلا از هیچ یک از امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین و یا واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

حداکثر متوسط زیربنای ساختمان در هر مجموعه 75 متر مربع می باشد.

در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت در شهرکهای اقماری متقاضی می باشد.

حداقل دارای 5 سال سابقه سکونت در شهر محل تقاضا باشد.( برای مهاجرین از شهرهای بزرگ این مدت به یکسال کاهش یافته و برای کارمندان دولت که باستناد حکم دستگاه مربوطه منتقل می شوند سابقه سکونت ملاک نمی باشند

برای اشتغال با ثبات و با درآمد بیشتر چرا تشکیل تعاونی و یا عضویت در آنرا ترجیح می دهم؟

 

افق "استخدام در هرجا" چندان روشن نیست و راه اندازی کسب و کار کوچک نیز قادر به رقابت و پایداری در بازار نیست.

گروه شدن (تشکیل شرکت) و تجمیع سرمایه های اندک تنها راه دستیابی به اشتغال و بقاست.

//tabligh vpn j**