X
تبلیغات
رایتل
کافی نت - اطلاعیه های استخدام - سایت - دانلود آهنگ
پنج‌شنبه 29 بهمن‌ماه سال 1388
سیستم و هزینه های کافی نت

خدمت دوست عزیزم در بوشهر عرض کنم که :

مدل سیستم و لوازم جانبی

برای کافی نت سیستم های خیلی بالایی لازم نیست . کارت گرافیک خیلی پایین(در صورتی که در کافی نت به نصب نرم افزارهای لازم به کارت گرافیک بالا مانند ویژوال ستودیو و بازی ها و ... نیاز نداشته باشید)  فقط رم بالا به سرعت اینترنت شما کمک می کند . به هارد زیادی نیاز ندارید چون اطلاعات مشتری در سیستم نباید ذخیره شود و با نصب نرم افزار Deepfreeze باید بعد از ریست شدن هر سیستم اطلاعات پاک شود چون احتمال ویروسی شدن سیستم کمتر می شود و هم به هارد زیادی نیاز ندارید . درایو سی دی و دی وی دی ، کارت شبکه ،  هدفون ،  وب کم،  از وسایل مورد نیاز  در سیستم ها می باشد.

در سیستم سرور به یک مودم ADSL در صورت استفاده از این سرویس نیاز دارید و پرینتر و اسکنر که  می توانید برای استفاده سایر یوزر ها پرینتر را به اشتراک بگذارید. و یک سویچ که یوزرها را به یکدیگر و به مودم متصل کنید. (اگر به شبکه بندی مهارت ندارید می توانید در آغاز کار از یک شخص ماهر کمک بگیرید و در دفعات بعدی شما مانند آن عمل کنید البته شبکه بندی کار خاصی ندارد و فقط باید با کابل های شبکه کل یوزر ها را به سوئیچ متصل کنید .)

شبکه بندی

در شبکه بندی از دو طریق می توانید استفاده کنید : 1- سرور خاص باشد و تا روشن شدن سرور سایر کامیپوتر ها نتوانند با اینترنت کار کنند که باید در سرور دو کارت شبکه داشته باشید مودم به یک کارت شبکه و سوئیچ به یک کارت شبکه ی سرور  متصل باشد . سپس مودم را به اشتراک بگذارید تا سایر یوزرها بتوانند استفاده کنند. در این صورت سرعت سایر کلاینت ها کمتر می باشد و در صورت خاموش بودن سیستم سرور نمی توانند از اینترنت استفاده کنند .  2- کل سیستم ها حتی سرور در سوئیچ متصل باشند و مودم را نیز به سوئیچ متصل کنید . در این صورت کل کامپیوتر ها به یک چشم دیده می شوند و سرعت یکسانی دارند. در صورت خاموشی سرور سایرین می توانند از اینترنت استفاده کنند و کار شما نیز راحت تر می باشد و سرور به یک کارت شبکه نیاز دارد.

هزینه ها

در شروع کار هزینه سیستم های شما است هزینه شبکه بندی ، دایت کشی سیستم ها ، میز،  صندلی، سرویس ADSL   .  هزینه برق زیادی ندارید اگر از لامپ های کم مصرف استفاده کنید . هزینه تلفن هم اگر از سرویس adsl استفاده کنید تلفن فقط هزینه صحبت خودتان می باشد. هزینه adsl بسته به نوع سرویس (128 256 512 و... ) و مقدار حجم دانلود و آپلود شما (10 ، 20 ، 30  GB ) می باشد . که برای 4 سیستم فکر کنم سرعت 256 با 10GB حجم دانلود برای شروع کافی باشد. (بسته به سرویس های دیگر هزینه متفاوت است )

برای شبکه بندی سیستم از کابل های شبکه استفاده می شود در صورتی که مودم شما اتوماتیک IP سایر یوزرها را بدهد نیازی به دادن IP ندارید و کار شما راحت تر می باشد.

مهارت

 ساعت کار زیادی دارد و وقت گیر. معمولا کافی نت  از صبح زود تا شب دیر باید باز باشد ..

مهارت در اینترنت،  نرم افزارهای آفیس (خصوصا Word , excell  ) ، اسکن ، پرینت ، مقداری شبکه ، البته به علت ویروسی شدن سیستم ها اگر تعویض ویندوز و نصب نرم افزارها را آموزش دیده باشید بسیاری از هزینه های ماهانه شما (برای تعویض ویندوز و نرم افزارها) کاهش می یابد. البته درآمد زیادی ندارد ولی برای یک کار پاره وقت مناسب است.

موفق باشید.

//tabligh vpn j**