کافی نت - اطلاعیه های استخدام - سایت - دانلود آهنگ
دوشنبه 16 شهریور‌ماه سال 1388
ثبت نام مدرک کعادل کارشناسی ارشد

به اطلاع داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون جامع دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد سال 1388 می‌رساند که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون مذکور از روز پنج‌شنبه 19/6/88 آغاز و در روز سه‌شنبه 24/6/88 پایان می‌پذیرد.

1- شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد :
الف- دارا بودن مدرک معادل کارشناسی ارشد (با ارزش استخدامی) مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات ‌و فناوری.
ب- براساس سیاستهای هیات عالی سیاستگذاری نیروهای مسلح ، تنها آن دسته از کارکنان نیروهای مسلح دارنده مدرک معادل کارشناسی ارشد که در نیمه دوم خدمتی بسر می‌برند مجاز به شرکت در این آزمون می‌باشند .
ج- دستورالعمل‌های برگزاری آزمون برای دارندگان مدرک معادل فقط برای دارندگان مدارک معادل در رشته‌های مرتبط با حوزه فعالیت وزارت علوم ، تحقیقات و فنآوری تدوین شده است. و پذیرش یا عدم پذیرش نتایج آزمونهای مذکور برای ادامه تحصیل در رشته‌های گروه پزشکی بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی تابع آن وزارت است.

2- اهداف برگزاری آزمون :

ارتقاء علمی و هموار نمودن زمینه ادامه تحصیل و امکان‌ شرکت ‌داوطلبان ‌دارای مدرک معادل کارشناسی ارشد در آزمون‌های ورودی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر.
لازم به ذکر است که شرکت و موفقیت در این آزمون به منزله حذف کلمه معادل از مدرک تحصیلی داوطلبان نخواهد بود.

3- مواد آزمون ، چگونگی انتخاب رشته امتحانی :
الف- آزمون‌کلیه رشته‌های امتحانی به صورت چهارگزینه‌ای و شامل دروس اختصاصی می‌باشد و در هر رشته امتحانی در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد است که در یک جلسه برگزار خواهد شد.
ب- مواد آزمون اختصاصی و ضرایب دروس در رشته‌های امتحانی در جداول مربوطه و به تفکیک هریک از دوره‌ها در دفترچه راهنمای آزمون که در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته درج شده است.
ج- رشته امتحانی می‌بایست متناسب با عنوان مدرک تحصیلی باشد . بدیهی است در غیر این صورت ملاک رشته امتحانی عنوان مناسب با مدرک تحصیلی است و هیچگونه اعتراضی قابل پذیرش نمی‌باشد .

4- مراحل ثبت‌نام برای شرکت در آزمون:

ثبت‌نام در آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد سال 1388 فقط از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش صورت می‌پذیرد و هرگونه درخواست ثبت‌نام که خارج از این روش برای سازمان ارسال شود، فاقد اعتبار می‌باشد. داوطلب باید جهت تکمیل و ارسال اطلاعات از طریق اینترنت، اقدامهای ذیل را انجام دهد.
الف‌ ـ مراجعه به سایت این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org از روز پنج‌شنبه 19/6/88 لغایت روز سه‌شنبه 24/6/88.

ب ـ مطالعه شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون جامع دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد سال 1388.
ج ـ آماده نمودن مدارک و اطلاعات موردنیاز جهت ثبت‌نام.

د ـ با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد لذا داوطلبان می‌بایست به وسیله کارتهای عضو شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال باشد با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و پرداخت مبلغ 000/130 ریال (یکصد و سی هزار ریال) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
داوطلبان قبل از مراجعه به سایت جهت ثبت‌نام بایستی مدارک و اطلاعات لازم را آماده کرده و در دسترس داشته باشند، زیرا در غیراینصورت نخواهند توانست ثبت‌نام خود را با موفقیت به اتمام برسانند.
تذکر: امکان ویرایش اطلاعات در شیوه جدید ثبت‌نام اینترنتی وجود ندارد و داوطلبی موفق به ثبت‌نام در آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد سال 1388 خواهد شد که ضمن ارسال کلیه اطلاعات و مدارک مورد نیاز (که از سوی نرم‌افزار درخواست می‌شود) موفق به دریافت شماره پرونده و کدرهگیری شود.

هـ ـ فهرست اطلاعات و مدارک موردنیاز:

1- فایل عکس اسکن شده، داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را (با مشخصات ذکر شده در سایت سازمان) اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق ثبت‌نام اینترنتی آماده نماید.
تبصره: عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
2- آن دسته از داوطلبانیکه نابینا، کم‌بینا، ناشنوا و یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی می‌باشند لازم است ضمن علامتگذاری بند 13 در تقاضانامه ثبت‌نام گواهی در خصوص وضعیت خود را از سرپرست مرکز پذیرش و هماهنگی (برای داوطلبان ساکن تهران) یا معاونت توانبخشی بهزیستی استان ذیربط دریافت و ضمن نگهداری تصویر آن نزد خود اصل گواهی را حداکثر تا تاریخ 28/6/88 به صندوق پستی 1365-15875 ارسال نمایند. لازم به ذکر است می‌بایست روی پاکت قید شود مربوط به آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد سال 1388 می‌باشد. بدیهی است در غیراینصورت در ردیف این دسته از داوطلبان قرار نخواهند گرفت.

5- سهمیه‌ رزمندگان‌ :

هریک از داوطلبان ‌متقاضی‌ سهمیه ‌رزمندگان‌ می‌توانند براساس‌ شرایط خود که‌ در بندهای‌ ذیل‌ آمده‌ است‌ متقاضی‌ این سهمیه‌ شوند.
الف‌- رزمندگانی که براساس ماده1 و تبصره‌های چهارگانه ماده مذکور در آیین‌نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای‌ ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسیجی ‌به دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ از تاریخ ‌31/6/1359 لغایت‌ 31/6/1367 حداقل‌ شش‌ (6) ماه‌ متوالی‌ یا متناوب داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملیاتی ‌جبهه‌های‌ نبرد حق‌ علیه‌ باطل‌ حضور داشته‌اند، لازم‌ است‌ طی مهلت تعیین شده برای ثبت نام آزمون ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (نیروی مقاومت بسیج ) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تأیید نهایی قرار گیرد.
تذکر مهم: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافت کد رهگیری 12 رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت‌نام در محلی که در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی در نظر گرفته شده درج نمایند.
تبصره‌1- مناطق‌ عملیاتی‌ براساس‌ مصوبات‌ شورای‌ عالی‌ دفاع‌ تعیین‌ می‌شود.
تبصره‌2- مدت‌ حضور یا خدمت‌ در جبهه‌ سربازان‌ و پاسداران‌ وظیفه‌ و همچنین‌ تعهدات‌ و ماموریتهای‌ خدمتی‌ پرسنل‌ وزارتخانه‌ها، سازمانها و ارگانهای‌ نظامی‌ در جبهه‌ و نیز طرح‌ 6 ماهه‌ دانشجویان‌ دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌، حضور داوطلبانه‌ تلقی‌ نمی‌شود.
تبصره 3ـ نیروهای فعال بسیجی و بسیجیان عادی پایگاههای مقاومت بسیج مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی‌شوند.
ب- جانبازان عزیز با 25 درصد جانبازی و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان عزیز شهدا، مفقودین، اسرا و همسران آنان و همسرو فرزند جانباز ان 50 درصد و بالاتر برای استفاده از سهمیه رزمندگان باید ضمن علامتگذاری در بند 11 تقاضانامه براساس ضوابط مندرج در بند ذیل اقدام کنند.
ج- این دسته از داوطلبان ضمن مراجعه به سایت اینترنتی ایثار به آدرس www.isaar.ir با درج کد ایثارگری و اطلاعات لازم در لینک مربوط کد 12 رقمی رهگیری دریافت دارند و آن را در بند 12 تقاضانامه ثبت‌نامی درج نمایند.
تذکر مهم‌: جانبازان با درصد جانبازی حداقل 25% و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، ضمن درج کد رهگیری در بند 12 تقاضانامه ثبت‌نامی، به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) مراجعه و با ارائه کارت جانبازی یا آزادگی ، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام، توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (نیروی مقاومت بسیج ) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تأیید نهایی قرار گیرد و در گزینش نهایی به مدت جبهه معادل شده و به درصد جانبازی یا مدت اسارت اضافه گردد.

6- تاریخ پرینت کارت شرکت در آزمون :

پرینت کارت شرکت در آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد برای کلیه رشته‌های انتخابی براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده از روز سه‌شنبه 26/8/88 الی روز پنج‌شنبه 28/8/88 می‌باشد که لازم است با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما اقدام نمایند.

7- تاریخ‌ برگزاری آزمون:

آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد در روز جمعه 29/8/88  منحصراً در شهرستان تهران برگزار خواهد شد.

//tabligh vpn j**